logo

Lesné traktory Valtra - traktory s lesnou nadstavbou


Lesné traktory VALTRA sú často využívané na práce v lesníctve kde sa aj veľmi dobre osvedčili najmä vďaka svojím prednostiam ako sú vysoká svetlosť podvozku, vysoká pevnosť rámu traktora, umiestnenie palivovej nádrže v ráme traktora (T-séria, A-séria), veľká priechodnosť v lese a nízka spotreba PHM.

Boli vyvinuté pre ťažké lesné práce o čom svedčí aj fakt že až 14% produkcie traktorov VALTRA sa využíva na lesné práce. Charakteristika lesných traktorov Valtra:

  • Lesná kabína so strešným oknom a voliteľne ochranným rámom kabíny
  • Twin Trac otočné riadenie alebo plynový pedál v zadnej časti kabíny
  • Otočné sedadlo o 180° v každom modele
  • Rovná podlaha
  • Dobré rozloženie hmotnosti, dobrá stabilita a dobré ovládanie predných kôl
  • Veľká svetlá výška, nízko položené ťažisko
  • Voliteľná rýchlosť vývodového hriadeľa
  • Úzke blatníky, lesné pneumatiky a extra prídavné svetlá

Na ľahšie lesné práce sa využívajú traktory rady A (výkon 78 - 101 HP). Pre ťažšie práce ako napr. práce s vyvážacími súpravami, procesormi, harvestormi, lesnými frézami a štiepkovačmi sa používajú traktory rady N (výkon 88 HP - 160 HP), traktory rady T (133 HP - 211 HP) a traktory VALTRA rady S (do 370 HP).

 

 

 

 

 

 

 

 

Traktory rady A sa vyrábajú s výkonmi motora 78 HP- 101 HP.
Sú vybavené 4- valcovými Turbo motormi s maximálnym krútiacim momentom 359 Nm pri 1400 ot/min, pričom plnia Emisné normy Euro II. Servisný interval je 500 Mth.
Prevodový systém obsahuje 12 prevodových stupňov vpred a 12 vzad, 3 rozsahy prevodov, plazivé rýchlosti. Hydraulický systém môže mať až 4 mechanicky ovládané hydraulické okruhy vzadu a spätný okruh. Zdvihová sila zadného hydraulického závesu je 33 kN a výkon hydraulického čerpadla je 55 lit/min. Vývodový hriadeľ je štandartne vybavený otáčkami 540 a 1000 ot/min.
Traktor je možné na želanie vybaviť vzduchovými brzdami pre príves a klimatizáciou.
Traktory sú štandartne vybavené kolesami s pevnými diskami a lesnými pneumatikami NOKIAN.
Traktory rady A sa používajú predovšetkým s pevnou nadstavbou na približovanie v rozsahu ročnej ťažby do 4000 m3 hmoty. Ďalej sú vhodné ako ťažný prostriedok k menším vyvážacím súpravám, štiepkovačom a ďalším strojom. Veľmi vhodné sú na práce v lesných škôlkach.
Traktory VALTRA Forest je možné dodať s vysokým alebo nízkym rampovačom. Pokiaľ je traktor vybavený vysokým rampovačom stáva sa univerzálnym strojom ktorý je možné použiť aj na iné práce ako napr. odpratávanie snehu, nakladanie drevnej štiepky, manipuláciu s rôznymi materiálmi v poľnohospodárstve a podobne.Traktory sa štandartne dodávajú s dvojbubnovým navijakom IGLAND montovaným na pevno. Na želanie je možné na traktor montovať iný typ navijaku.
K traktoru je ale možné dodať na želanie  jednobubnové alebo dvojbubnové navijaky montované na 3-bodový záves traktora. V tomto prípade je možné použiť traktor aj na iné ako lesné práce ako napr. ťahanie vlečiek, štiepkovanie, približovanie dreva  a rôzne práce v poľnohospodárstve.

 

 p Prospekt - lesné traktory VALTRA

 

Galéria obrázkov

Video

© 2008 VPP s.r.o.  |  Všetky práva vyhradené.  |  Pravidlá používania portálu  |  Súkromie  |  Stránku vytvoril a prevádzkuje 3gger.com